Jdi na obsah Jdi na menu
 


Richard Z. Kruspe

21. 6. 2009

Richard Zven Kruspe

Datum narození: 24.6.1967 ve Wittenburgu

Výška: cca 180 cm

Oči: zelenomodré

Předchozí práce: prodavač

Předchozí skupiny: Orgasm Death Gimmick

Pozice ve skupině: kytara, doprovodný zpěvObrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Richard má dvě starší sestry a jednoho strašího bratra. Když byl malý, jeho rodiče se rozvedli, matka se znovu provdala a přestěhovali se do vesnice Weisen. Se svým nevlastním otcem si příliš nerozuměl. Věnoval se boxu.

Vyučil se kuchařem, pracoval jako prodavač. V šestnácti letech jel s kamarády do Československa. Zde si koupil kytaru, aby ji mohla výhodně prodat v Německu. Kytaru neprodal, protože ho jedna dívka přemluvila, aby ji něco zahrál. Dívce se Richardovo hraní zalíbilo, a tak Richard začal pilně trénovat.

V devatenácti se přestěhoval do Berlína, dva roky bydlel v apartmánu, kde měl kytaru a bubny. Před pádem Berlínské zdi se chtěl podívat na druhou stranu. V roce 1989 se omylem připletl do demonstrace proti politickému režimu v NDR. V davu ho někdo udeřil do hlavy, Richard byl zatčen a strávil na šest dní ve vězení. Potom se rozhodl opustit východní Německo, přes Československo se dostal do západního Německa. Po pádu Berlínské zdi se vrací na východ.

V roce 1991 začíná hrát v kapele Orgasm Death Gimmick. Roku 1991 se mu narodila první dcera Khira Li, kterou má s Tillovou exmanželkou. V roce 1999 se Richard oženil s modelkou z Jihoafrické republiky Caron Bernstein. Po svatbě přijal její příjmení. Rozvedl se v letech 2003 nebo 2004.

Umí dobře anglicky s americkým přízvukem. V roce 2006 spatřil světlo světa jeho sokromý projekt Emigrate, kde nejenom hraje na kytaru, ale i zpívá (anglicky). Je ateista. Vymyslel text k písni Engel. Rád poslouchá Kiss, Black Sabath, AC/DC, Red Hot Chili Peppers, Suicidal Tendences a Panteru.

Obrazek

 

 

 

 

Obrazek

 

 

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář