Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rammstein od začátku po současnost

 

Vznik Rammstein

Rammstein se začali skládat kolem roku 1994. Za vznikem stáli kytarista Richard Kruspe, bubeník Chritoph Schneider a baskytarista Oliver Riedel. Později se k nim přidali kytarista Paul Landers, klávesista Christian Flake Lorenz a zpěvák Till Lindemann. Název skupiny je odvozen od vesničky Ramstein v Německu, kde má jednu ze svých základen americká armáda. Ta v roce 1988 uspořádala leteckou přehlídku, při které se jedno z letadel zřítilo. Zemřelo více než 80 lidí. Tehdy bezejmenná skupina o tom složila písničku, podle které jí známí začali říkat Ramstein. Kluci si kvůli odlišení od místa katastrofy přidali do názvu ještě jedno "m". S trochou fantazie se dá Rammstein přeložit jako "beranidlo"

Jejich první demosnímek byl "Schwarzes Glas". Své první album nahrávali v březnu roku 1995 ve Stockholmu. V říjnu 1995 se na pultech objevil jejich první singl "Du riechst so gut" a asi měsíc potom albový debut "Herzeleid". Tehdy začali první připomínky jestli nejsou fašisti. NEJSOU! V říjnu 1995 byly předkapelou Clawfinger, objevili se i v pražském Edenu. V prosinci si zopakovali šňůru po Německu, kde už byli hlavními hvězdami večera.

 

1996 - 1999

Celosvětový úspěch kapely svým způsobem započal v srpnu 1996 režisér David Lynch, který zařadil jejich skladby "Heirate mich" a "Rammstein" na soundtrack filmu Lost Highway.

27. září 1996 skupina odehrála svůj stý koncert v berlínské aréně zvaný "100 Jahre Rammstein" a v listopadu 1996 odjeli na Maltu připravovat druhé album "Sehnsucht", které se na pulty dostalo v červenci 1997. Po natočení nové verze "Du riechst so gut" nazvané "Du riechst so gut ´98" se R+ vydali na turné po Americe a západní Evropě.

V srpnu 1998 bylo v Parkbuhne Wuhlheide u Berlína natočeno vystoupení nazvané "Live aus Berlin", jež se v podobě živého cédéčka dostalo k fanouškům v srpnu 1999 a o tři měsíce později vyšlo i jako koncertní DVD. Téhož roku dávají o sobě vědět skladbou "Du hast", která byla mimo jiné zařazena jako soundtrack k filmu The Matrix.

 

2000 - 2003

Od května 2000 připravovala kapela ve Francii třetí album "Mutter".Vánoční trhy obohatil DVD singl "Links 2 3 4". V březnu 2001 album "Mutter" vyšlo. V červnu 2001 absolvovali Rammstein "Mutter tour", v jehož rámci se představili v Praze jako předkapela AC/DC. 122 listopadu se vrátili do Prahy, kde v Paegas aréně předvedli velkolepou ohnivou show.

V roce 2002 se objevují dvě skladby R+ na deskách filmů. Skladba "Halleluja" jako součást sondtracku Resident Evil a ve filmu xXx (Triple X) si dokonce zahráli.

24. listopadu 2003 bylo vydáno souhrné DVD historie Rammstein "Lichtspielhaus", které obsahovalo všechny dosavadní klipy, ukázky z koncertů, reklamy, interview...

 

2004 - 2005

V roce 2004 se Rammstein znovu objevují na scéně a tím vyvracejí spekulace o rozpadu kapely, které se objevovaly všude, kde se dalo. Ve svém pilotním klipu "Mein Teil" k albu "Reise Reise" vyprávějí příběh německého kanibala, který na internetu našel svou obět. "Obět" se dobrovolně přihlásila na inzerát: " Hledám dobře stavěného 18 - 30ti letého na porážku. Řezník." Společně se domluvili, že sní jeho penis. Klip byl cenzurován. 6.9. 2004 přichází 2. singl z alba s názvem "Amerika", který vystihuje refrém: "We're all living in Amerika, Amerika ist wunderbar..." samozřejmě je to myšlené ironicky.Mnozí nedočkavci se dočkali 27.9.2004, kdy vychází "Reise Reise", které ale hodně tzv. "Rammstein fanoušků" pohoršilo, urazilo kvůli velké komerci. 22. listopadu vychází singl "Ohne Dich", který doprovází smutný klip, ve kterém Till zemře. Za tento klip byli nominováni na německé hudební ceny Echo.

1.11.2004 započali "tour Reise Reise" v německém Mannheimu.3.12.204 dorazili do pražské T-Mobile Areny.

22.2.2005 se vrátili znovu do ČR, do ostravské ČEZ Areny. Původní datum bylo 28.2.2005, ale kvůli summitu (Bush x Putin) v Bratislavě se přesunulo. 28.2.2005 vychází singl "Keine Lust".

V říjnu Rammstein vypustili singl "Benzin" s klipem, který se moc nezalíbil.Po singlu přišlo na řadu očekávané album "Rosenrot", kterému se dostalo kladné hodnocení od většiny fanoušků. Následoval druhý singl s názvem "Rosenrot" s celkem brutálním klipem (byl i cenzurován).

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář